RolePlay onLine RPoL Logo

, welcome to [DDX] A nema varazslo titka (Hungarian)

06:48, 10th May 2024 (GMT+0)

Beszélgetés.

Posted by MeseloFor group 0
Meselo
GM, 2 posts
Fri 19 Mar 2021
at 22:28
  • msg #1

Beszélgetés

Itt beszélgetni lehet. Csak úgy. Ilyen is kell. :)
Meselo
GM, 21 posts
Sun 18 Apr 2021
at 06:45
  • msg #2

Beszélgetés

A játék mögötti szabályrendszer még az indulás előtt megváltoztatom. A saját szabályrendszer használata nem várt buktatókat eredményezett. Helyette egy OSR körökben ismert rendszert fogok használni. A D&D BECMI/RC egyik klónját, a Dark Dungeons-t. Két változata van, az eredeti és a jubileumi kiadás.
Játékosi oldalról a két változat közül valamelyik van-e preferálva?

Ymdar
player, 1 post
Sun 18 Apr 2021
at 20:26
  • msg #3

Beszélgetés

Nekem mindegy :)
korodikrisz
player, 1 post
Mon 19 Apr 2021
at 07:48
  • msg #4

Beszélgetés

Nekem is, az alap rendszer kevésbé számít, mint hogy hol húzzuk meg a korlátokat.

Mennyi karaktert viszünk? Én szeretnék egy Cleric-et most.
Meselo
GM, 24 posts
Mon 19 Apr 2021
at 15:19
  • msg #7

Beszélgetés

Leírom néhány elképzelésemet a játék menetéről. Lehet róla beszélgetni természetesen. Nem ragaszkodom a végletekig hozzájuk, de szerintem jó dolgok.
  1. Én megpróbálom minden hozzászólásomat a <tt> ... </tt> jelölő használatával írni. Ennek (szerintem) van egy régimódi stílusa, hangulata. Viszont kaptam olyan visszajelzést, hogy ezt mobilról elég körülményes megoldani. Éppen ezért nem kötelező, hanem csak ajánlott megjelenés a játékosok számára.
  2. (Ez nem biztos, hogy mindenkinek ugyanúgy jön le, de én azért értem, hogy mit mondok...) Nem "In character" / "Out of character" megkülönböztetést fogok használni, hanem "In game" / "Out of game" megkülönböztetést. Nem is lesz külön IC és OOC topik. A szorosan a játékhoz kapcsolódó OOC és IC tartalmak egyformán az "In game" topikba mennek. (Érti ezt valaki rajtam kívül?)
  3. Gyakori a karaktereket úgy értelmezni, mint egy jelmezt, amit felvesz a játékos magára. A karakter bőrébe bújik, szinte azonosul vele. Ilyenkor a hozzászólások szinte kizárólag egyes szám első személyben íródnak. Ebben a játékben kérem ennek a hozzáállásnak a mellőzését.
  4. Kicsit ritkább, de nem kevésbé élvezetes az a hozzáállás, amikor a karaktert nem belülről, hanem felülről irányítjuk, úgy "mozgatjuk", mint egy társasjáték figuráját. A karakterrel nem egyenlővé válunk, hanem "csak" az irányítói leszünk. Erre a stílusra az jellemző, hogy a hozzászólások egyes szám harmadik személyben íródnak. Ebben a játékban fokozottan kérem ennek a stílusnak a használatát!
  5. Az előző két pont következménye, hogy a karakter gondolatai nem "látszódnak". Természetesen vannak neki, de a hozzászólásokból ezt próbáljuk meg kihagyni. Aki ehhez hozzá van szokva, annak ez eleinte nehéz és erőltetett lehet, de csak eleinte. Igazából ez a játékot teszi könnyedebbé és érdekesebbé.
  6. Az nem baj, ha a játékosnak van egy kerek elképzelése a karakteréről, de én nem kérek előtörténetet. Sőt kifejezetten ellenjavallom! Ha mégis készít a játékos a karakternek előtörténetet, ezt a többi játékos és a mesélő előtt tartsa titokban! Ne a karakter múltja, hanem a jelene legyen meghatározó!
  7. A játékos karakterek közötti "between-party" beszélgetéseket szeretném a minimálisra szorítani! (Ilyenkor amúgy sokszor nem is a karakterek, hanem a játékosok beszélgetnek egymással. Hmmm...) A játékos és nemjátékos karakterek közötti beszélgetésre természetesen szükség van, de nem akarom, hogy a szociális interakció legyen a meghatározó a játékban.
  8. (Ez félreérthető lesz, de próbáld jól érteni. Nem megbántás vele a célom!) Ne akarjon a játékos "kis-mesélő", "segéd-mesélő" lenni. Írd le egyszerűen azt, hogy a karakter mit akar csinálni, de ne te fogalmazd meg, hogy azt hogyan teszi meg. Majd én leírom. Nagyon könnyen átcsúszik ebbe a hibába (hiba egyáltalán?) a játékos. Próbáljunk erre is figyelni.
  9. Én igyekszem szépen leírni a játékkörnyezetet, próbálok élvezhetően fogalmazni (amennyire tőlem telik...). Azt nem ígérem, hogy képeket is illesztek be, de megpróbálok képszerű leírásokat adni. A játékosok viszont ne írjanak feltétlenül egész oldalas regényrészleteket. Az a mesélő dolga. Heti két-három "prémium" hozzászólás helyett írjál inkább heti 5-6 "egyszerű" hozzászólást.
  10. A szerepjáték szónak ne az első, hanem a második felét szeretném hangsúlyozni. Ne SZEREP-játék, hanem szerep-JÁTÉK legyen ez a történet!


Meselo
GM, 25 posts
Mon 19 Apr 2021
at 15:29
  • msg #8

Beszélgetés

Ez a két kérdés tudom, hogy még elő fog kerülni később is, de már most fontos beszélni róluk:

Igen, lesz a játékban dungeon, már az elsőben is. Talán mindegyikben, bááár magasabb szinteken ez korántsem egyértelmű. Hogy miért erről lehet majd beszélni később. Viszont nem lesz a játék kizárólagos dungeon kúszás. A nemjátékos karakterekkel egy kis interakció belefér. Megismétlem itt is, hogy nem akarom, hogy a szociális interakciók elnyomjanak minden mást, de teljesen kihagyni sem jó őket.

A karakterek könnyen meg tudnak halnak, főleg alacsony szinten. De az a cél, hogy ez ne nagyon forduljon elő! Ha a játékos valamit nagyon ügyetlenkedik, nagyon rossz döntéseket hoz, akkor lehet, hogy a karakter meg fog halni. De ha a játékos óvatos és leginkább okos, akkor reméljük ilyen nem fog történni! Megpróbálok én is vigyázni a karakterekre, de a játékosoknak még jobban kell! :)

Meselo
GM, 26 posts
Mon 19 Apr 2021
at 19:16
  • msg #9

Beszélgetés


Egy gyors kérdés:
A DDX, azaz a Dark Dungeons X megvan mindenkinek?

Mert kicsit utánaolvastam, és nincs sok értelme nekiállni mazsolázgatni, hogy ez jó belőle, ez nem jó belőle. Hogy valami a DDX-ből legyen, valami a sima DD-ből, valami meg a RC-ből. A vége tiszta káosz lenne, hogy senki nem tudja, mikor melyik szabályt melyik kiadásból kell venni. Nem? Hagyjuk a francba az eredeti RC-t. Hagyjuk a francba a sima DD-t. Legyen akkor csak a DDX. Ha megvan mindenkinek. Úgyis azt mondtátok, hogy nektek végső soron mindegy...

Magyarázat: Nekiálltam nézegetni az összehasonlító listákat, hogy melyik kiadás miben különbözik a másiktól, és kezdtem átnézni az osztályokat, hogy akkor melyik osztály mennyit változott a kiadások során. És bekattant a "trap detector": akar a fene ilyen elemzéseket! Nem kiadásokat akarok kielemezgetni, hanem játszani. Elvenné az időt a lényegtől! XD

Sign In